Aktualności

21.10.2020

VIII Najazd Awangardy na Rzeszów

We wtorek 27 października 2020, godz. 19:03 odbędzie się VIII Najazd Awangardy na Rzeszów. Gościem honorowym wydarzenia będzie Krzysztof Karasek.

Rzeszowski Teatr był zawsze otwarty na poezję. Od słynnego na cały region Koncertu słowa rozpoczął się związek sceny nad Wisłokiem z wielką aktorką dramatyczną Wandą Siemaszkową – miłośniczką i orędowniczką polskiej literatury.

Coroczne spotkanie poetów i poetek z podkarpacką publicznością jest stałym elementem życia kulturalnego miasta i Teatru. W ten szczególny wieczór w roku główną bohaterką jest twórczość lokalnych poetów. Wśród nich są twórcy doceniani i nagradzani, ale również debiutanci, dla których to wydarzenie  bywa niekiedy pierwszą interakcją z szerszym gronem odbiorców. Ich wiersze przeczytają aktorzy Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie – Małgorzata Machowska i Robert Chodur.

Tegoroczna, ósma już edycja Najazdu Awangardy na Rzeszów odbędzie się w ramach Przestrzeni Sztuki – pilotażowego programu powołania ogólnopolskich, interdyscyplinarnych centrów kultury, rozwijanego pod auspicjami MKiDN przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca. Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie jest jednym z czterech teatralnych ośrodków zaproszonych do udziału w projekcie.

Gośćmi ósmej edycji imprezy będą: Jan Bełcik, Stanisław Dłuski, Piotr Durak, Kamil Flaga, Mariusz Kalandyk, Krystyna Lenkowska, Ryszard Mścisz, Jakub Pacześniak, Yousef Sh`Hadeh, Natalia Szumna, Arkadiusz Tuziak, Małgorzata Żurecka oraz – w roli gościa honorowego – Krzysztof Karasek.

Początek o godz. 19:03.

Bilety 5 zł

Projekt Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego