Aktualności

05.12.2022

„Van Dog” Mikołaja Pasińskiego i Gosi Herby ukazał się w Hiszpanii

W Hiszpanii opublikowano przekład książki „Van Dog” autorstwa Mikołaja Pasińskiego z ilustracjami Gosi Herby. Wydanie książki w tłumaczeniu Karoliny Jaszeckiej wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Książkę wydała oficyna Editorial Juventud z Barcelony, która specjalizuje się właśnie w literaturze dziecięcej.

„Van Dog” to napisana przez Pasińskiego i zilustrowana przez Herbę historia psiego malarza Van Doga. Artysta postanawia wczesnym rankiem ruszyć w plener, na łąkę, a na miejscu okazuje się, że wszyscy jej mieszkańcy żyją swoim życiem i zajmują swoimi sprawami… Czy przeszkodzi to Van Dogowi w stworzeniu swojego dzieła? A może wręcz odwrotnie? Książka Pasińskiego i Herby przeznaczona jest dla przedszkolaków, a jej lektura z rodzicami może stać się dla dziecka świetną okazją do pierwszych prób samodzielnego czytania.

Mikołaj Pasiński jest grafikiem, kolażystą i autorem książek dla dzieci, który dotąd wydał 4 tytuły – oprócz „Van Doga” jeszcze trzy inne książki: „Balonowa 5”, „Fertility” i „Słoń na księżycu” (wszystkie we współpracy z Gosią Herbą.

Gosia Herba to ilustratorka z wieloletnim doświadczeniem, która na swoim koncie ma zarówno ilustracje prasowe, plakaty, okładki płyt, jak i ilustracje książkowe. Współpracowała m.in. z „La Nacion”, „The Washington Post” i Penguin Random House. Zilustrowała szereg książek dla dzieci, obok tych stworzonych w duecie z Pasińskim m.in. „Raz, dwa, trzy, zaśnij ty!” Doroty Kassjanowicz i „Kolumb. Całkiem inna historia” Artura Domosławskiego.