Aktualności

grafika informacyjna
09.02.2024

Ulubiona Księgarnia Warszawy – władze miasta zapowiadają kontynuację konkursu

Jak poinformował portal rynek-ksiazki.pl, 8 lutego odbyło się spotkanie organizatorów konkursu Ulubiona Księgarnia Warszawy. Miasto zapowiedziało, że wraz z partnerami będzie kontynuowało wsparcie dla niezależnych księgarń i antykwariatów jako ważnych miejsc na kulturalnej mapie stolicy.

Nagroda została powołana w 2020 roku, by wesprzeć księgarzy w trudnym dla nich czasie pandemii. Kontynuowana będzie ubiegłoroczna formuła konkursu, składająca się z trzech etapów. W pierwszym to księgarnie i czytelnicy zgłaszają się do konkursu za pośrednictwem specjalnego formularza. Spośród wszystkich zgłoszeń jury eksperckie przyzna nominacje w czterech kategoriach: kluboksięgarnia, antykwariat, księgarnia ogólnoasortymentowa oraz księgarnia specjalistyczna. Zwycięzcy otrzymają tytuł „Ulubiona Księgarnia Warszawy 2024” oraz nagrody pieniężne o łącznej wartości 75 tys. złotych.

W 2023 roku w kategorii kluboksięgarnia wyróżniono Wrzenie Świata, w kategorii antykwariat Antykwariat Zakładka, najlepszą księgarnią ogólnoasortymentową została Główna Księgarnia Naukowa im. B. Prusa, księgarnią specjalistyczną Księgarnia Dwie Siostry, a nagroda specjalna przypadła Księgarni Mamy to!

Informacje o Nagrodzie znaleźć można pod tym adresem

Fundatorem i organizatorem Nagrody „Ulubiona Księgarnia Warszawy” jest miasto stołeczne Warszawa.

Partnerzy konkursu to: Polska Izba Książki, Biblioteka Analiz oraz Stowarzyszenie Księgarzy Polskich Okręg w Warszawie.

KC / źródło: rynek-ksiazki.pl