Aktualności

30.08.2023

„Tydzień egipski” w Bibliotece Kraków już od najbliższego poniedziałku

„Nowe podróże po literaturze” to letnia inicjatywa Biblioteki Kraków, która skierowana jest do czytelników w każdym wieku. Obejmuje ona cztery literackie tygodnie: włoski, polski, brazylijski i egipski. Ten ostatni – tydzień egipski – rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek.

W związku z tym w dniach 4-9 września w Bibliotece Kraków na czytelników czeka wiele atrakcji związanych z Egiptem. Oto, jak zapowiada się program „Tygodnia egipskiego”:

4 września, poniedziałek, godz. 17:00
Filia nr 14, ul. Ugorek 14
Rejs po Nilu – przygody i niewygody

Spotkanie z Zofią Jurczak – kulturoznawczynią, miłośniczką turystyki kulturowej i autorką bloga podrozepokulturze.pl. Podróżniczka opowie o wyprawie do Egiptu i rejsie po Nilu.

5 września, wtorek, godz. 17:00
Filia nr 21 (Czytelnia naukowa), ul. Królewska 59
Czego archeolodzy szukają dzisiaj w Egipcie?

Spotkanie z dr. Piotrem Kołodziejczykiem – archeologiem z Zakładu Archeologii i Bliskiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz autorem podcastu „Rozmowy na koniec świata”.

6 września, środa, godz. 17:00
Filia nr 45 (Czytelnia i wypożyczalnia popularnonaukowa), ul. L. Teligi 24
Królowe starożytnego Egiptu – spotkanie z Ewą Kassalą

Spotkanie dla dorosłych z autorką trylogii o królowych starożytnego Egiptu, na którą składają się: „Żądze Kleopatry”, „Boska Nefretete”, „Hatszepsut”, a także trenerką, kreatorką akcji społecznych, scenarzystką, prowadzącą programy telewizyjne i konferencje.

7 września, czwartek, godz. 17:00
Filia nr 50, ul. Kościuszkowskie 5
Hieroglificzne ABC

Warsztaty dla dzieci na temat starożytnego sposobu przekazywania informacji, czyli pisma hieroglificznego. Zajęcia poprowadzi Adrianna Zawadzka-Molka.

Zapisy przez FORMULARZ.

8 września, piątek, godz. 17:00
Filia nr 31, ul. J. K. Przyzby 10
Skarbnica baśni egipskich

Kreatywne warsztaty dla dzieci, które dzięki baśniowym opowieściom, stworzonym i przekazywanym przez pokolenia w Egipcie, przeniosą uczestników do tego niezwykłego i pustynnego kraju. Zajęcia poprowadzi Dorota Bełtkiewicz.

Zapisy przez FORMULARZ.

9 września, sobota, godz. 11.00–16.00
Biblioteka Główna, ul. Powroźnicza 2
Piknik egipski

Szczegółowy program pikniku wkrótce będzie można znaleźć TUTAJ.