Aktualności

fot. fb
31.08.2022

Trzy poznańskie księgarnie z nagrodami specjalnymi

Na początku sierpnia poznaliśmy laureatów plebiscytu Fest Księgarnia na ulubioną księgarnię mieszkańców Poznania. Dziś przyznano – towarzyszące plebiscytowi – nagrody specjalne za szczególne osiągnięcia w zakresie popularyzacji czytelnictwa i promocji książki.

Podczas tegorocznej edycji plebiscytu księgarnie mogły przesłać zgłoszenie zawierające dokumentację swoich działań dotyczących organizacji wydarzeń dla czytelników, warsztatów, spotkań, akcji internetowych, promocyjnych itp., które odbywały się w ostatnim roku. Nadesłano 6 zgłoszeń. Jury konkursowe dokonało oceny i przyznało 3 nagrody po 2.000,00 zł.

Nagrodę Specjalną otrzymały:

  • Bookowski Księgarnie Poznań

Za zaangażowanie, wszechstronną działalność i umiejętne łączenie tradycyjnych i nowoczesnych form promocji czytelnictwa. Za przemyślaną aktywność w mediach społecznościowych przybliżającą nowości wydawnicze oraz tytuły warte przeczytania. Organizację licznych spotkań z autorami, otwartość na nowe inicjatywy i współpracę z innymi podmiotami. Gotowość do podejmowania nowych wyzwań i zastosowanie nieszablonowych metod dotarcia do czytelnika.

  • Księgarnia Arsenał

Za długie tradycje księgarskie i konsekwencję w działaniu wbrew wszelkim trudnościom. Za odwagę w sięganiu po niszowe gatunki i dotarcie do wąskiego grona odbiorców. Za otwartość i przygotowanie wydarzeń kierowanych do obywateli Ukrainy. Za kultywowanie bogatej tradycji regionu i aktywizowanie czytelników do odkrywania lokalnej historii. Za wychodzenie naprzeciw czytelnikom i tworzenie rodzinnej atmosfery. Organizację spotkań autorskich i liczne rabaty dla nowych i stałych odbiorców.

  • Bookarest

Za wspieranie lokalnych inicjatyw i budowanie więzi sąsiedzkich. Za stałą promocję pozycji książkowych i trendów wydawniczych w mediach społecznościowych pod hasłem "księgarz bez głowy poleca" oraz interesujące wprowadzenie głosu księgarzy do debaty o czytelnictwie i nowych tytułach. Za szeroką dystrybucję i umiejętny, wysokojakościowy dobór oferowanych książek.

[źródło: Wydawnictwo Miejskie Posnania]