Aktualności

27.07.2022

Trwa plebiscyt „Fest księgarnia” na ulubioną księgarnię poznaniaków

Jeszcze tylko do 31 lipca mieszkańcy Poznania mogą głosować w plebiscycie na najlepszą księgarnię kameralną znajdującą się w ich mieście. Dziesięć najlepiej ocenionych przez czytelników księgarni otrzyma tytuł „Fest księgarni” oraz nagrody finansowe, których łączna pula wynosi 52 tysiące złotych.

W plebiscycie bierze udział 28 poznańskich księgarń. Wszystkie to księgarnie indywidualne, stacjonarne lub antykwariaty księgarskie, zarówno specjalistyczne, jak i ogólnoasortymentowe. W większości to małe biznesy prowadzone przez rodziny lub grupy przyjaciół. Często przyświeca im swego rodzaju misja – są placówkami, które nie tylko sprzedają swój książkowy asortyment, ale także popularyzują kulturę, integrują społeczność i pomagają budować klimat Poznania jako miasta przyjaznego literaturze i czytelnikom.

Żeby oddać swój głos w plebiscycie na „Fest księgarnię” trzeba wejść na stronę internetową www.festksiegarnia.poznan.pl, i wypełnić specjalnie w tym celu przygotowany formularz. Zajmuje to dosłownie chwilę.

Plebiscyt na „Fest księgarnie” został zorganizowany przez miasto Poznań i Wydawnictwo Miejskie w Poznaniu przy patronacie honorowym Przewodniczącego Komisji Kultury i Nauki Rady Miasta Poznania Grzegorza Jury.