Aktualności

17.08.2021
Tagi: stypendia

Trwa nabór na stypendia artystyczne m.st. Warszawy

Warszawa – jak co roku – oferuje wsparcie finansowe stołecznym twórcom. Stolica prowadzi nabór do programu stypendiów artystycznych na 2022 rok. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca września – przekazał w poniedziałek miejski ratusz.

Stypendia artystyczne m.st. Warszawy skierowane do osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami są przyznawane w ośmiu dziedzinach: film, literatura, muzyka, opieka nad zabytkami, taniec, teatr, sztuki wizualne i upowszechnianie kultury.

„Stypendia pozwalają realizować pomysły artystyczne najbardziej obiecującym i oryginalnym twórcom oraz twórczyniom, zarówno tym z dorobkiem, jak i debiutującym. Projekty z różnych dziedzin współtworzą bogatą ofertę kulturalną stolicy” - mówiła o tych stypendiach Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta Warszawy.

Warszawa przyznaje stypendia artystyczne od 2009 roku. Do tej pory miasto przeznaczyło na ten cel ponad 12 milionów złotych. W roku 2021 przyznane zostały 52 stypendia o łącznej wysokości prawie 1,9 miliona złotych.

Jak wyjaśnia ratusz, zasady obecnego naboru są podobne jak przed rokiem: zgłoszenia przyjmowane będą do 30 września za pośrednictwem specjalnego formularza w elektronicznym systemie do obsługi stypendiów. Szczegóły na stronie internetowej poświęconej stypendiom.

źródło: PAP, Natalia Kamińska

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna