Aktualności

26.07.2022

Trwa konkurs na ulubioną księgarnię w Warszawie

Od 25 lipca do 4 września za pośrednictwem specjalnej strony internetowej można oddać głos w plebiscycie na ulubioną warszawską księgarnię. Na zwycięzcę czeka nie tylko tytuł „Ulubionej Księgarni Warszawy”, ale także nagroda pieniężna (łączna pula nagród wynosi 70 tys. zł).

W tym samym czasie odbywa się akcja „Poczuj się jak u siebie w księgarni”, która ma zachęcać mieszkańców do odwiedzania i poznawania lokalnych księgarni niezależnych jako miejsc, w których obok ulubionych książek znajdą także niepowtarzalną atmosferę, chwilę ciszy i dobrą kawę. Ma w tym pomóc wirtualna mapa księgarń.

Zarówno wspomniana mapa, jak i formularz do oddawania głosów znajdują się na stronie internetowej www.ulubionaksiegarnia.waw.pl

W plebiscycie na „Ulubioną Księgarnię Warszawy” biorą udział księgarnie stacjonarne, nie będące częścią żadnej sieci, a także antykwariaty. Jest on organizowany przez m.st. Warszawa we współpracy z partnerami: Stowarzyszeniem Księgarzy Polskich Okręg w Warszawie, Biblioteką Analiz i Polską Izbą Książki.

Każdy, kto odda swój głos na ulubioną warszawską księgarnię będzie miał okazję na wygranie nagrody książkowej. Żeby wziąć udział w konkursie wystarczy dołączyć do głosu swoją opinię o wybranej przez siebie księgarni – nagrodzone zostaną najciekawsze.

źródło: Ulubiona Księgarnia Warszawy