Aktualności

05.04.2019

Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka już jutro

Trzecia edycja Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka, organizowanych przez Empik w warszawskim Centrum Praskim Koneser, rozpocznie się już jutro i potrwa do niedzieli. Głównymi atrakcjami Targów będą spotkania z popularnymi autorami książek, zajęcia rozwijające dziecięce pasje oraz rozstrzygnięcie Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą 2018. Swoją ofertę zaprezentuje około 70 wystawców książkowych.

W tym roku o zwycięstwo walczy 15 pozycji skierowanych do najmłodszych. Laureatów, w trzech kategoriach wiekowych ogłosi Katarzyna Pakosińska, podczas jubileuszowej gali, która odbędzie się w sobotę o godz. 12. W tym roku nagroda zostanie przyznana już po raz dziesiąty.

Targi Przecinek i Kropka odwiedzą m.in. Adam Wajrak, twórca wyjątkowych książek o zwierzętach oraz prawdziwych tropicielach, Cezary Harasimowicz – autor „Mirabelki”, która przedstawia losy XX-wiecznej Warszawy, 12-letni podróżnik Szymon Radzimierski, uwielbiany przez dzieci Michał Rusinek czy Holly Webb – brytyjska autorka, twórczyni popularnej serii o czworonogach.

W pięciu strefach warsztatowych będzie można natomiast spotkać: laureata Nagrody Literackiej Nike – Marcina Wichę, dziennikarkę Polskiego Radia – Agnieszkę Kunikowską, poetkę i specjalistę od teatru kamishibajkowego – Joannę Mueller, a także ulubionych pisarzy młodego pokolenia: Rocha Urbaniaka, Agnieszkę Mielech czy Agatę Widzowską.

W sobotnim programie przygotowano m.in. fantastyczny quiz dla dzieci, Teatrzyk z Panem Książeczką, Przecinkiem i Kropką oraz przedstawienie „Szewczyk Dratewka – bajka do zjedzenia”. W niedzielę natomiast, oprócz spotkań na scenie, odbędzie się spektakl o tolerancji „Elmer – słoń w kratkę”, koncert zespołu „Budyń Julka Tuwima” oraz dyskoteka. Do dyspozycji uczestników oddano pięć stref warsztatowych w których odbędzie się aż 60 różnorodnych zajęć (zapisy za pośrednictwem aplikacji Going.). Z pomocą ekspertów najmłodsi będą mieli okazję poznać tajniki pracy astronauty, ogrodnika czy rzemieślnika, samodzielnie zbudują rakietę i wezmą udział w rozgrywkach detektywistycznych. Pełny program wydarzeń znajduje się tutaj.

W poprzedniej edycji wydarzenia wzięło udział 15 tysięcy osób.

Na terenie wydarzenia do dyspozycji małych i dużych uczestników będzie specjalna strefa kawiarniano-gastronomiczna oraz wózkownia. Darmowe wejściówki można pobrać za pośrednictwem aplikacji Going.

Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka (6-7 kwietnia)
Centrum Praskie Koneser
Plac Konesera 2, Warszawa
Wstęp wolny (bezpłatne wejściówki są dostępne w aplikacji Going)