Aktualności

27.05.2022

Świętojańskie podróże po literaturze w Kielcach

10-12 czerwca 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbędzie się impreza literacka, jakiej w tym mieście jeszcze nie było. Świętojańskie podróże po literaturze są związane z postacią Jana Kochanowskiego, a ponadto nawiązują do katalońskich obchodów święta Sant Jordi.

Przez dwa dni trwania wydarzenia bogatą ofertę zaprezentują wydawnictwa z całej Polski. Przewidziano atrakcyjne konkursy dla szkół, przedszkoli i całych rodzin, a także działania aktywizujące seniorów. Kielczanie będą mieli ponadto szansę spotkać się z pisarką Katarzyną Bondą, a także ze znanymi osobowościami telewizyjnymi: Jarosławem Gugałą i Filipem Łobodzińskim.

PROGRAM WYDARZEŃ:

Piątek, 1️0 czerwca
10.00 – Gra miejska „Zakochaj się w Kochanowskim” – współorganizowana ze studentami z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Trasa gry przebiegać będzie między filiami Biblioteki. 11.00 – Ile zakładek mierzy kielecka Sienkiewka? – przy pomniku Henryka Sienkiewicza rozpocznie się wspólne układanie zakładki przez przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.
17.00 – Spotkanie z Jarosławem Gugałą w Poczytalni Na dVoRcu.

Sobota, 1️1 czerwca
11.00-17.00 Targi Książki przy ulicy Sienkiewicza.
11.00 – „Sjesta na czytanie”- na Placu Artystów w specjalnie przygotowanej strefie kielczanie będą mogli zrelaksować się w towarzystwie książek.
12.00 – Spotkanie z Filip Łobodziński w rozmowie z prof. Marzeną Marczewską.
Z repertuarem muzycznym, utworów tłumaczonych przez Filipa Łobodzińskiego wystąpi Agnieszka Majcher – Poczytalnia Na dVoRcu
17.00 – Spotkanie z Katarzyną Bonda – Poczytalnia Na dVoRcu

Niedziela, 1️2 czerwca
11.00-17.00 -Targi Książki przy ulicy Sienkiewicza
Wycieczka do Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie – bezpłatna wycieczka dla seniorów, m.in. z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.