Aktualności

18.06.2021

Światowa premiera filmu „Diuny” na festiwalu w Wenecji

„Diuna” w reżyserii Denisa Villeneuve’a będzie miała swoją światową premierę na festiwalu w Wenecji. Uroczysty pokaz jednego z bardziej wyczekiwanych filmów tego roku odbędzie się 3 września. Dwa tygodnie później ekranizacja kultowej powieści science fiction Franka Herberta zadebiutuje w polskich kinach.

Akcja „Diuny” rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Pustynna planeta Arrakis, zwana także Diuną, jest jedynym miejscem we wszechświecie, gdzie wydobywa się melanż – cenną substancję, która nie tylko przedłuża życie, ale również pozwala na podróże międzygwiezdne i zaglądanie w przyszłość. Z rozkazu imperatora Shaddama IV Diuna zostaje oddana w lenno szlachetnemu rodowi Atrydów. Na Arrakis przybywa książę Leto Atryda, lady Jessika oraz ich syn, Paul. Nikczemny ród Harkonnenów nie zamierza jednak oddać tak łatwo planety swoim wrogom. Bo kto włada Diuną, ten włada całym wszechświatem.

W obsadzie filmu „Diuna” znaleźli się m.in.  Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Jason Momoa i Javier Bardem.

Zwiastun filmu można obejrzeć poniżej: