Aktualności

grafika: NPRCz 2.0
10.06.2024

Strefa NPRCz 2.0 podczas Pikniku Naukowego w Warszawie

15 czerwca w godzinach 11:00-20:00 na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. edycja Pikniku Naukowego. W ramach wydarzenia organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik utworzona zostanie także strefa NPRCz 2.0.

Hasło tegorocznej edycji Pikniku Naukowego brzmi „Nie do wiary!”. Według Ireny Cieślińskiej, Dyrektorki Programowej Centrum Nauki Kopernik, hasło to „pozwoli wszystkim pasjonatom nauki pokazać swoje najbardziej spektakularne osiągnięcia i najmocniej poruszające wyobraźnię zjawiska”.

W ramach strefy NPRCz 2.0 młodzi uczestnicy Pikniku Naukowego będą mieli szansę pobudzić szare komórki, rozgrzać struny głosowe i rozwinąć zdolności manualne. W programie znalazły się warsztaty z Małgorzatą Wojtoń, dziennikarką i copywriterką, której głos od wielu lat można usłyszeć na antenie radia RMF FM. Będą dotyczyły umiejętności głośnego czytania – ich uczestnicy dowiedzą się m.in. jak dobrze modulować głos. W programie przewidziany jest także quiz wiedzy o książkach dla dzieci i młodzieży (oczywiście z nagrodami!), warsztaty kaligrafii, a także zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy przygotują autorskie okładki do swoich ulubionych książek.

Namiot Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 będzie można znaleźć w strefie rodzinnej, która będzie się znajdowała na stoisku F14, najbliżej wejścia przez bramę 11.

RP / źródło: NPRCz 2.0