Aktualności

23.01.2019

Startuje 26. Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego

Centrum Literatury Dziecięcej Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do zgłaszania książek do 26. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Książki można zgłaszać do 15 lutego.

Celem nagrody jest promocja czytelnictwa oraz najlepszej polskiej literatury dla dzieci wśród młodych czytelników, rodziców (opiekunów), nauczycieli, bibliotekarzy i animatorów kultury.

Organizatorzy czekają na książki napisane i wydane po raz pierwszy przez polskich autorów w 2018 roku. Szukają przy tym publikacji, które spełniają najwyższe kryteria literackie, językowe i graficzne, jak również tych, które odznaczają się ciekawym i świeżym pomysłem i nawiązują do jasnej wizji twórczości patrona nagrody – Kornela Makuszyńskiego.

Wśród dotychczasowych laureatów nagrody są między innymi Joannę Olech, Annę Onichimowską, Grzegorza Kasdepke, Małgorzatę Strzałkowską, Agnieszkę Tyszkę, Pawła Beręsewicza, Marcina Pałasza, Katarzynę Ryrych czy Justynę Bednarek.

Aby zgłosić publikację do nagrody należy wypełnić formularz dostępny na stronie organizatora i przesłać go wraz z 5 egzemplarzami książki na adres:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego
GALERIA KSIĄŻKI
ul. Nojego 2B, 32-600 Oświęcim
z dopiskiem: CLD Nagroda Literacka

***

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do dnia 15 lutego 2019 roku – decyduje data stempla pocztowego.

Więcej informacji o nagrodzie (jej historii, jury i laureatach poprzednich edycji) znaleźć można pod tym adresem.

Sekretarz Nagrody: Oliwia Brzeźniak, kontakt: cld@mbp-oswiecim.pl, tel. 33 847 98 08.