Aktualności

fot. pixabay
03.09.2019
Tagi: DKK

Spotkanie moderatorów DKK podregionu bydgoskiego

4 września 2019 r. odbędzie się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy spotkanie moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki podregionu bydgoskiego.

Pierwszą część spotkania wypełnią relacje moderatorów DKK - uczestników zorganizowanego przez Instytut Książki szkolenia moderatorów DKK dla dorosłych, które odbyło się w dniach 10-11 grudnia 2018 w Warszawie: Joanny Albrecht, kierownika Filii nr 15 dla dorosłych z Oddziałem dla dzieci i młodzieży WiMBP w Bydgoszczy oraz Marcina Warmke, bibliotekarza Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu.

Anna Zielińska – bibliotekarz, moderator dziecięcego DKK działającego przy Filii nr 1 Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie, opowie o projekcie dofinansowanym przez MKiDN – Partnerstwo dla Książki pn. „Pola widzenia książki”, który był realizowany w 2018 r. przez Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej.

W drugiej części spotkania z moderatorami spotka się Magdalena Grzebałkowska – dziennikarka, laureatka nagród dziennikarskich i literackich, autorka biografii ks. Jana Twardowskiego pt. Ksiądz Paradoks, Zdzisława i Tomasza Beksińskich pt. Beksińscy. Portret podwójny, biografii Krzysztofa Komedy zatytułowanej Komeda. Osobiste życie jazzu oraz książki pt. 1945. Wojna i pokój. Trzy ostatnie książki M. Grzebałkowskiej cieszyły się ogromną popularnością wśród członków DKK podregionu bydgoskiego.