Aktualności

fot. Krzysztof Dubiel
10.05.2019

Spotkania z Tadeuszem Dąbrowskim w Szwajcarii i Niemczech

W poniedziałek 13 maja w Monachium Tadeusz Dąbrowski weźmie udział w spotkaniu promującym niemieckie wydanie jego powieści pt. Eine Liebe in New York (Bezbronna kreska), która ukazała się niedawno nakładem oficyny Schöffling & Co. Wieczór poprowadzi poeta, prozaik i wydawca Michael Krüger.

Dwudziestego maja Autor zaprezentuje swoją książkę prozatorską, a także większy blok nowych wierszy, w szwajcarskim mieście Zug. Spotkanie moderować będzie poetka, tłumaczka i krytyczka literacka Ilma Rakusa.

Natomiast w Muzeum Polskim w Rapperswilu spotka się Dąbrowski z czytelnikami 5 czerwca. Wstęp: Anna Buchmann (kierownik Muzeum). Prowadzenie: Ilma Rakusa.

Od początku lutego Tadeusz Dąbrowski przebywa w Zugu na prestiżowym stypendium twórczym fundacji Landis & Gyr. Jego powieść Eine Liebe in New York w przekładzie Renate Schmidgall spotkała się z bardzo życzliwą reakcją krytyki. Dziennik Neue Zürcher Zeitung w wydaniu z 3 maja 2019 r. opublikował obszerną i entuzjastyczną recenzję pióra Andreasa Breitensteina. Można ją przeczytać tutaj.