Aktualności

fot. Facebook / Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport
07.12.2022

Specjalny biblioteczny regał w hali odlotów lotniska w Krakowie

Pasażerowie oczekujący na podróż z lotniska Kraków Airport mogą od wtorku korzystać z bibliotecznego regału wystawionego w hali odlotów. We współpracy z Biblioteką Kraków zgromadzono na nim książki dla dzieci i dorosłych, w języku polskim oraz obcojęzyczne.

Akcję zorganizowano w ramach współpracy między Kraków Airport i Biblioteką Kraków prowadzonej pod hasłem „Odlotowa Biblioteka”. W hali odlotów krakowskiego lotniska przygotowano samoobsługowy regał, na którym na czytelników czekają książki dla dzieci i dorosłych, wydane w języku polskim oraz językach obcych.

Jak wyjaśniła Agnieszka Staniszewska-Mól, dyrektorka Biblioteki Kraków, pasażerowie mogą przeczytać pożyczoną książkę podczas oczekiwania na rejs, a przed samym odlotem należy odłożyć ją na półki biblioteczki.

Książki na biblioteczny regał przekazała Biblioteka Kraków oraz dziewięć krakowskich konsulatów, współpracujących od 2019 roku z Willą Decjusza nad Wielokulturową Biblioteką dla krakowian.

Prezes Kraków Airport Radosław Włoszek zaznaczył, że czytanie książek to znakomita czynność relaksująca, zwłaszcza przed odlotem.
Uruchomienie bibliotecznego regału to kolejna odsłona współpracy Biblioteki Kraków i lotniska w ramach akcji „Odlotowa Biblioteka” zainaugurowanej w czerwcu tego roku. Do tej pory specjalną biblioteczkę z lekturami, głównie o tematyce podróżniczej przygotowano w Centrum Edukacji Lotniczej działającym przy Kraków Airport. Organizowane są także warsztaty poświęcone tematyce lotniczej i podróżniczej w filiach Biblioteki Kraków, a także dystrybuowany jest tam kwartalnik „Airside” wydawany przez CEL.

źródło: PAP, Rafał Grzyb

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna