Aktualności

fot. Tomasz Zawadzki, Różewicz Open Festiwal 2021 w Radomsku
26.10.2021

Salon Poezji poświęcony Różewiczowi w Teatrze Polskim w środę

Na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie 27 października odbędzie się Salon Poezji pt. „Przyszli żeby zobaczyć poetę”, poświęcony twórczości Tadeusza Różewicza – poinformowano na Fb teatru.

Jak przypomniano, Tadeusz Różewicz był „klasykiem awangardy, prekursorem postmodernizmu, jednym z najwybitniejszych twórców literatury światowej, kandydatem do Literackiej Nagrody Nobla”. „W tym roku świętujemy 100-lecie jego urodzin” – dodano w informacji.

Wyjaśniono, że „+Przyszli żeby zobaczyć poetę+ to performatywne czytanie utworów Tadeusza Różewicza, które układają się w opowieść o twórcy i jego dziele, ale też o uniwersalnym problemie związku poety i poezji z rzeczywistością”.

„Różewicz, jak mało kto, precyzyjnie diagnozował istotę polskich lęków i niepokojów, jak mało który z ludzi pióra bezlitośnie rozszyfrowywał nasz stan umysłu i ducha. Wówczas i dziś” - podkreślono w zapowiedzi wydarzenia.

Autorem scenariusza jest dyrektor artystyczny Teatru Polskiego Janusz Majcherek. Reżyseria – Przemysław Wyszyński.

Wystąpią: Dorota Bzdyla, Dorota Landowska, Katarzyna Skarżanka, Paweł Krucz, Marcin Jędrzejewski i Antoni Ostrouch.

Początek Salonu Poezji „Przyszli żeby zobaczyć poetę” – 27 października o godz. 19.30 na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego w Warszawie.

źródło: PAP, Grzegorz Janikowski

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna