Aktualności

10.06.2022

Ruszyła rejestracja na Noc Księgarń 2022

Do 30 czerwca 2022 księgarnie stacjonarne mogą zgłaszać swój udział w czwartej edycji wydarzenia organizowanego przez dystrybutora książek OSDW Azymut (Grupa PWN). W tym roku Noc Księgarń odbędzie się 7 października.

Noc Księgarń – podobnie jak Noc Muzeów – już na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalnych roku. Szeroki program, obejmujący m.in. spotkania autorskie, debaty, warsztaty, kiermasze czy koncerty, przyciąga uwagę mediów i czytelników. Co roku do inicjatywy przyłącza się wielu wydawców, a także instytucje i organizacje pozarządowe.

Festiwal organizowany przez Azymut od dwóch lat promuje niezależne księgarnie stacjonarne, a także lokalne inicjatywy literackie i kulturalne. Do tej pory wśród gości Nocy Księgarń znalazło się wielu znanych autorów i autorek, twórczyń i twórców, naukowców i naukowczyń, między innymi: Szczepan Twardoch, Katarzyna Nosowska, Wojciech Chmielarz, Katarzyna Bonda, Katarzyna Grochola, Dorota Masłowska, Zyta Rudzka, Aneta Jadowska, Jakub Małecki, Łukasz Lamża, Agata Hącia, Marcin Napiórkowski, Krystyna Czubówna, Marcin Świetlicki, Zygmunt Miłoszewski czy Przemek Staroń.

Link do rejestracji znajduje się na stronie nocksiegarn.pl