Aktualności

03.04.2019

Rozpoczął się Festiwal Kryminalna Piła

Od dziś do 6 kwietnia potrwa Festiwal Kryminalna Piła, organizowany przez pilską Szkołę Policji i tamtejsze Regionalne Centrum Kultury. W programie siódmej edycji imprezy znalazły się warsztaty, spotkania z pisarzami, ale również naukowcami i ekspertami wspierającymi śledztwa kryminalne.

Organizatorzy przygotowali m.in. spotkania autorskie z: Jędrzejem Pasierskim – młodym autorem powieści kryminalnych, Kazimierzem Kyrczem – policjantem z Krakowa, którego pozasłużbową pasją jest właśnie literatura kryminalna i fantastyczna oraz Katarzyną Bondą – najpoczytniejszą w Polsce autorką kryminałów.

Jak co roku podczas Festiwalu wybrana zostanie również najlepsza polska miejska powieść kryminalna. Dotychczasowymi laureatami nagrody przyznawanej pod auspicjami prezydenta miasta Piły, dra Piotra Głowskiego, byli: Marek Krajewski za powieść Mock. Ludzkie zoo (za 2017 rok), Anna Kańtoch za powieść Łaska (za 2016 r.), Maurycy Nowakowski za powieść Plagiat (za 2015 r.), Ryszard Ćwirlej za powieść Błyskawiczna wypłata (za 2014 r.) i Marcin Wroński za powieść Pogrom w przyszły wtorek (za 2013 r.).

Szczegóły i program festiwalu można znaleźć tutaj.