Aktualności

©UM Skarżysko
11.07.2018

Remont biblioteki w Skarżysku

Gmina Skarżysko dostanie 900 tysięcy złotych na generalny remont Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka przy ulicy Towarowej. Remont odbędzie się w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki.

Biblioteka przez wiele lat czekała na doinwestowanie. Główna siedziba mieści się w starym budynku przy ulicy Towarowej. Z zewnątrz wygląda dramatycznie. To się wkrótce zmieni. Gmina Skarżysko dostanie 900 tysięcy złotych na generalny remont biblioteki przy Towarowej. Kolejne 300 tysięcy złotych dołoży miasto. Biblioteka przejdzie gruntowny remont. Budynek zostanie ocieplony, zyska nową elewację, wymienione będą także drzwi i okna. 

Oprócz tego budynek zostanie wyposażony w windę i podjazd dla niepełnosprawnych. W planach jest również wymiana kanalizacji, centralnego ogrzewania, instalacji gazowej i elektrycznej. Zmieni się też wnętrze budynku, część ścian zostanie wyburzonych, by powiększyć sale biblioteczne. Powstanie sala konferencyjna, serwerownia i szatnia. Remont przejdą również toalety.

Wiosną przyszłego roku odbędzie się przetarg, od kwietnia do października mają trwać prace. jeszcze nie wiadomo, czy w ich trakcie filia przy Towarowej zostanie zamknięta. W każdym razie bardzo się cieszę, czekaliśmy na tę inwestycję wiele lat

- mówi dyrektor placówki Iwona Kowaleska. 

(źródła: echodnia.eu)