Aktualności

22.10.2018

Rabka Festival na Targach Książki w Krakowie

Rabka Festival, laureat konkursu „Książka Roku IBBY 2017” w kategorii „propagowanie czytelnictwa”, podczas Targów Książki w Krakowie organizuje w czwartek warsztaty, do których zaprasza dzieci. Projekt Rabka Festival organizowany jest w ramach programu Promocja Czytelnictwa 2018 Instytutu Książki.

Poniżej przedstawiamy pełny plan warsztatów. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

25 PAŹDZIERNIKA, SALA PRAGA AB – DZIECIĘCA STREFA WARSZTATOWA

10.30 - 11.30

„O Zwyrtale Muzykancie” Kazimierza Przerwy Tetmajera – czyli jak literaturę zamienić w muzykę i taniec. Warsztaty prowadzone przez twórców zespołu dziecięcego „Majeranki": etnografkę Dorotę Majerczyk oraz Piotra Majerczyka, muzyka i twórcę niezwykłych instrumentów.

Współpraca: Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Chabówce

11.30 - 12.30

„O Zwyrtale Muzykancie” Kazimierza Przerwy Tetmajera – czyli jak literaturę zamienić w teatr lalek. Warsztaty, z wykorzystaniem lalek, prowadzone przez Piotra Koleckiego, znawcę teatru i autora muzyki do spektakli.

Współpraca: Teatr Lalek Rabcio

12.30 - 13.30

„Łopianowe pole” i inne zaczarowane miejsca, czyli co możemy zrobić z naszym czasem… Spotkanie z Katarzyną Ryrych, laureatką nagrody Książki Roku  IBBY 2017 (12-15 lat)

Współpraca: wydawnictwo Adamada

13.30 - 14.30

„Jak pracują psy?” Spotkanie z Barbarą Gawryluk, autorką serii książek „Psy na medal” oraz z Sebastianem Grzywaczem i jego psem-przewodnikiem Rollkiem. (7-12 lat)

Współpraca:  wydawnictwo „Zielona
Sowa”

14.30 - 16.00

„Kot Papla i cylinder magika” – literacko-plastyczne warsztaty z Joanną Krzyżanek (od 6 lat). 

Współpraca:  wydawnictwo Debit

***

Chęć wzięcia udziału w warsztatach należy zgłosić pod adresem: haberny@agencjaoko.pl.