Aktualności

25.03.2019

Pyrkon pod koniec kwietnia

26-28 kwietnia w Poznaniu odbędzie się kolejna, dziewiętnasta edycja Festiwalu Fantastyki Pyrkon.

W pierwszej edycji, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 21, udział wzięło około 600 osób, a od kilku lat frekwencja zdecydowanie przekracza 40 tys. osób, a Pyrkon przeniósł się na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wśród uczestników znajdują się fani książek, filmów, seriali, gier oraz cosplayerzy, czyli osoby przebierające się za swoje ulubione postaci ze świata fantastyki.

Program jest bardzo rozbudowany i obejmuje aż 15 bloków, w tym Blok Gier bez Prądu, Blok Gier Elektronicznych, Blok Literacki, Blok Filmowo-Serialowy, Blok Fantastyki Dalekowschodniej. Blok Komiksowy, Blok Naukowy, a nawet Blok Dziecięcy.

W tym roku na Pyrkonie pojawi się Christopher Judge, aktor znany z serialu „Gwiezdne Wrota” oraz gry „God of War”. Festiwal odwiedzą czołowi pisarze z Polski i uznani autorzy z zagranicy, m.in. Angus Watson, Ben Kane, Brian McClellan, Christie Golden, Stan Sakai, Andrzej Pilipiuk, Aneta Jadowska, Kazimierz Kyrcz Jr, Maciej Lewandowski, Magdalena Kozak, Marcin Przybyłek, Marek Grzywacz, Michał Gołkowski, Paweł Majka, Radosław Rak, Rafał Kosik i Robert M. Wegner, a także polscy aktorzy dubbingowi, naukowcy.

Jak podkreśla organizator, wszystkie spotkania i prelekcje odbywające się podczas Pyrkonu wliczone są w cenę biletu, nie trzeba więc dodatkowo płacić za autograf czy wspólne zdjęcie. „Zaoszczędzone pieniądze można wydać w Krainie Wystawców, znajdującej się w Pawilonie 5. Jest to miejsce, w którym znajdują się dziesiątki różnych punktów sprzedaży. Swoje stoiska ma tam niemal każdy – od dużych wydawnictw literackich i producentów gier planszowych, przez sklepy z gadżetami i ubraniami dla fanów fantastyki, aż po małych przedsiębiorców parających się rękodziełem” – zachęca Stowarzyszenie Klub Fantastyki „Druga Era”, które stoi za organizacją Pyrkonu.

Bilety trzydniowe na Pyrkon sprzedawane są w dwóch progach cenowych: do 31 marca – 99 zł, od 1 kwietnia do momentu rozpoczęcia Pyrkonu oraz w kasach podczas Festiwalu – 119 zł. Bilet jednodniowy na wejście w piątek kosztuje 49 zł, na sobotę – 69 zł, a niedzielę – 39 zł. Wstęp dla dzieci od 6. do 12. roku życia: piątek – 25 zł, sobota – 35 zł, niedziela – 20 zł.