Aktualności

08.08.2019

Program Wsparcia Promocji Instytutu Literatury

Instytut Literatury ogłosił Program Wsparcia Promocji. Do udziału w programie upoważnieni są autorzy, którzy opublikowali dotąd co najmniej jedną autorską książkę literacką. Program ma charakter ciągły – zgłoszenia przyjmowane są przez cały rok.

„Wydanie książki można uznać za połowę sukcesu, natomiast tylko profesjonalna kampania promocyjna zapewni dobrej literaturze i zdolnemu autorowi pożądany rozgłos. Jako Instytut Literatury zdajemy sobie sprawę z takiego stanu rzeczy i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom zarówno czytelników, pragnących zapoznać się z nową wartościową literaturą, jak i autorów oraz wydawców, którzy nie są w stanie przebić się do głównego obiegu z przyczyn finansowych”.

Autor przynajmniej jednej autorskiej książki literackiej, który ma ciekawe pomysły na promocję swojego dzieła i wsparcie partnera, który zapewni ich realizację, może uzyskać dofinansowanie nawet do dziesięciu tysięcy złotych.

Program obejmuje np. organizację spotkań autorskich, przygotowanie spotów promujących książkę czy kampanię w mediach społecznościowych.