Aktualności

10.11.2022

Prezentacja najnowszego numeru „Toposu” we Wrocławiu

W czwartek 17 listopada o godz. 18:00 we wrocławskim Klubie Muzyki i Literatury odbędzie się prezentacja najnowszego numeru dwumiesięcznika „Topos”, a zarazem premiera dołączonego do niego tomu wierszy Roberta Gawłowskiego pt. „Życie wieczne”.

Spotkanie poprowadzą redaktor naczelny „Toposu” Krzysztof Kuczkowski oraz poeta i redaktor Tadeusz Dąbrowski. Spotkaniu towarzyszyć będzie część muzyczna, w której skrzypaczka Diana Viktoria Cel i pianista Wiktor Szmajda odegrają Scherzo Tarantelle, II część koncertu skrzypcowego, 3 kaprysy op. 18. Henryka Wieniawskiego.

Zbiór wierszy Roberta Gawłowskiego, wrocławskiego poety debiutującego w latach osiemdziesiątych minionego wieku, jest książką jakby nie do końca współczesną – nie wpisuje się w panujące mody, a zamiast tego stara się za pośrednictwem słowa obcować z nieopisywalną tajemnicą.

W najnowszym numerze „Toposu” przeczytać można m.in. wiersze Dariusza Wasilewskiego czy Adrianny Szymańskiej, a także tłumaczenie poezji Ezry Pounda. W sekcji eseistyczno-krytycznej uwagę zwracają m.in. „O końcu Europy. Trzynasty esej o zarazie świata” Mirosława Dzienia, „O dochodach Mickiewicza. Lozanna i Paryż” Cezarego Dobiesa czy „Godność i mizeria krytyki” Kazimierza Nowosielskiego.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, zapraszamy!