Aktualności

Katalog „Polish Books for Children & Young Adults Awarded in 2020”
01.06.2021

Premiera katalogu „Polish Books for Children & Young Adults Awarded in 2020”

W związku z rozpoczynającymi się dziś Międzynarodowymi Targami Książki dla Dzieci w Bolonii prezentujemy najnowszy katalog poświęcony, nagrodzonym w 2020 roku, książkom dziecięcym i młodzieżowym.

Katalog „Polish Books for Children & Young Adults Awarded in 2020” został przygotowany przez Instytut Książki z myślą o zagranicznych wydawcach, których zainteresowanie polską literaturą dla dzieci i młodzieży z roku na rok wzrasta.  Zaprezentowanych zostało w nim 28 tytułów, których literackie i ilustratorskie walory zostały docenione przez jury najważniejszych konkursów w Polsce i na świecie. Uporządkowano je według czterech kategorii wiekowych – 3, 6, 9 i 13 lat. Wszystkie zawarte w katalogu książki zostały stworzone przez znakomitych polskich autorów i ilustratorów.

Autorką projektu graficznego jest Anna Kaźmierak, laureatka nagrody graficznej w konkursie Książka Roku 2020 Polskiej Sekcji IBBY za książkę obrazkową „Turonie, żandary, herody. Wiejska maskarada”.

Publikacja „Polish Books for Children & Young Adults Awarded in 2020” miała towarzyszyć nam podczas Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii. I choć nie stanie się tak w formie stacjonarnej, to chcemy aby w dalszym ciągu spełniała swoją funkcję w trakcie spotkań online. W ramach internetowych targów w Bolonii Instytut Książki przygotował cztery interesujące wydarzenia promujące polską literaturę dziecięcą. Odbędą się one w dniach od 14 do 17 czerwca. Szczegóły dostępne są pod tym adresem.

Katalog „Polish Books for Children & Young Adults Awarded in 2020” można pobrać w tym miejscu.

Został on również udostępniony na branżowej platformie BCBF Global Rights Exchange na profilu The Polish Book Institute.

Zapraszamy do lektury!