Aktualności

21.09.2018
Tagi: Granda

Poznański Festiwal Kryminału GRANDA rusza już dziś

Norwesko-brytyjsko-polska plejada autorów uświetni czwartą edycję Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA, który startuje już dziś. Od 21 do 23 września w stolicy Wielkopolski odbędą się spotkania m.in. z Rachel Abbott i Jørnem Lierem Horstem. Polskich gwiazd również nie zabraknie.

Spotkania odbywać się będą na scenie głównej Pawilonu  oraz w Auli Artis. Zarówno w Pawilonie, jak i w Auli Artis będzie prowadzona przez wydawnictwa sprzedaż książek.

Wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu są bezpłatne.

PIĄTEK 21 WRZEŚNIA, PAWILON ul. Ewangelicka 1

15.30 Oficjalne otwarcie festiwalu
16.00 zMOTYWowani. Z Katarzyną Bondą i Remigiuszem Mrozem rozmawia Magdalena Rataj.
17.30 Kogo? czego? (nie ma) BOHATERÓW!? Spotkanie z reportażystką Justyną Kopińską poprowadzi Gosia Sikorska.
19.00
Przypadki widzenia. Przemysław Semczuk rozmawia z Krzysztofem Jackowskim o współpracy z policją i jasnym widzeniu zbrodni.
20.00 GRANDA 18+ Wykład dra Bogdana Lacha. Co łączy Icemana i Teda Bundy? Profilowanie kryminalistyczne. Na spotkanie obowiązują zapisy.
21.30 GRANDA 18+ Wykład dr Joanny Stojer-Polańskiej. Zabójstwa rozwiązane po latach. Prawdziwi bohaterowie w zbrodniach prawdziwych. Na spotkanie obowiązują zapisy.

SOBOTA 22 WRZEŚNIA, Pawilon ul. Ewangelicka 1

10.00 DLA DZIECI Rozwiązywanie zagadek z detektywami z Tajemniczej 5. Spotkanie z Martą Guzowską dla młodych czytelników poprowadzi Natalia Szenrok-Brożyńska.
11.00 Tajna broń pisarza. Michał Larek i Joanna Opiat-Bojarska zdradzą sekrety warsztatu pisarskiego i przedstawiają swoich konsultantów. Ich gośćmi będą: Marek Bronicki – były komendant lubuskiej policji oraz “Marek” – były funkcjonariusz Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Spotkanie poprowadzi Przemysław Semczuk.
12.30 Dekonspiracja. Co kogo kręci w szpiegowaniu i jak to się kręci. Tomasz Sekielski i Vincent V. Severski odpowiedzą na pytania Przemysława Poznańskiego
14.00 Bohaterowie niepokorni. Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem i Mariuszem Czubajem poprowadzi Anna Misztak
15.30 Tajemnice Kości wykład antropologa sądowego dr Doroty Lorkiewicz-Muszyńskiej

SOBOTA 22 WRZEŚNIA, Aula Artis ul. Kutrzeby 10

Goście festiwalu będą podpisywać książki po spotkaniu.
16.00 Spotkanie z Rachel Abbott. Rozmowę poprowadzi Justyna Zimna. Na spotkanie obowiązują bezpłatne zaproszenia
18.00 Spotkanie z Jørnem Lier Horstem. Rozmowę poprowadzi Przemysław Czarnecki. Na spotkanie obowiązują bezpłatne zaproszenia
19.30 GALA PREMIER, czyli co nowego w kryminale. Książki zaprezentują: Robert Małecki, Marcel Woźniak, Michał Larek, Max Czornyj, Mateusz Lemberg, Piotr Bojarski, Dagmara Andryka, Bartosz Szczygielski, Anna Bińkowska, Jacek Ostrowski, Krzysztof A. Zajas, Piotr Liana, Agnieszka Pruska, Lilia Łada. Spotkanie z pisarzami poprowadzi Dariusz Milejczak Na spotkanie obowiązują bezpłatne zaproszenia

NIEDZIELA 23 WRZEŚNIA, PAWILON ul. Ewangelicka 1

09.30 DLA DZIECI Laboratorium Małego Detektywa. Pędzelki, tusze, proszki, taśmy, teczki, słuchawki, tajne mikrofony… – czyli czego potrzebuje detektyw? Zapraszamy do Laboratorium Małego Detektywa i na wspólną zabawę z bohaterami serii Operacja Jørna Lier Horsta!
11.00 Zawód – policjant. Rozmawiać będą Katarzyna Puzyńska, autorka książki Policjanci. Ulica, przedstawiciel policji oraz ekspert w zakresie terroryzmu i terroru kryminalnego Andrzej Mroczek . Spotkanie poprowadzi Błażej Wandtke.
12.30 Trzech panów i zbrodnia. Z Robertem Małeckim i Marcelem Woźniakiem rozmawiał będzie Wojciech Chmielarz.
13.30 Pokaż mi bohatera, a napiszę ci tragedię (Francis Scott Fitzgerald). Spotkanie z Małgorzatą Rogalą, Joanną Jodełką i Piotrem Bojarskim poprowadzi Justyna Zimna.
15.00 Bohaterowie w cudzysłowie, czyli zbrodnie fantastyczne Anety Jadowskiej. Rozmowę poprowadzi Anna Misztak
16.00 Zmysłowość słuchania. Ryszard Ćwirlej, Marta Guzowska, Max Czornyj i Kalina Olejniczak będą dyskutować o audiobookach, słuchowiskach i innych doznaniach “czytelniczych”.
17.30 Bohaterki zza krat. O kobietach w więzieniach w kontekście książki Skazane na potępienie. Dyskutować będą: reportażystka Ewa Ornacka, psycholog Małgorzata Gamian-Wilk, była więźniarka Beata Krygier. Rozmowę poprowadzi Anna Wojtkowiak
19.00 Kabaret w kryminale, czyli tu się (nie) morduje. GRANDOWY wieczór z Marcinem Wrońskim, Marcelem Woźniakiem i Magdą Sobczak.

NIEDZIELA: spacer literacki z Aleksandrem Przybylskim, który śladami swojej książki oprowadzi po „Abisynii”