Aktualności

25.05.2021

Poznaliśmy laureatów Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”

22 maja podczas Wirtualnych Targów Książki ogłoszono laureatów dwunastej edycji Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”, organizowanego przez Empik.

Zwycięską książką dla dzieci do 5 lat została „Co robią uczucia” z tekstem Tiny Oziewicz i ilustracjami Aleksandry Zając (Dwie Siostry). Spośród polskich nowości książkowych z 2020 roku dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym (6-8 lat) jury konkursu przyznało tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej pozycji „Coś i Nic” autorstwa Anny Paszkiewicz i Kasi Walentynowicz (Widnokrąg). W kategorii dla dzieci w wieku 9-12 lat triumfowała książka „Nolens Volens, czyli chcąc nie chcąc” Zuzanny Kisielewskiej z ilustracjami Agaty Dudek i Małgorzaty Nowak (Druganoga). Swój ulubiony tytuł wybrali także młodzi czytelnicy i rodzice. W ich głosowaniu zwyciężyła „Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach” Joli Richter-Magnuszewskiej (Nasza Księgarnia).

Głosowanie na ulubioną polską książkę dla dzieci odbyło się online w dniach 24 marca - 14 kwietnia na platformie Empik.com. Nominowanych i laureatów w trzech kategoriach wiekowych wybrało Jury konkursu, w skład którego weszli: psycholog dziecięca dr Aleksandra Piotrowska, specjalistki od literatury dziecięcej Ewa Świerżewska i Katarzyna Stoparczyk, historyczka sztuki Ewa Solarz oraz Nauczyciel Roku 2018 Przemysław Staroń, będący zarazem ambasadorem warsztatów Empiku „Przecinek i Kropka”.

Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” to coroczna inicjatywa organizowana przez Empik od 2010 roku. Jej celem jest wybór i docenienie autorów i ilustratorów nowych książek, które warto dołączyć do domowej biblioteki z literaturą dziecięcą.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]