Aktualności

01.10.2021

Poznaliśmy laureatki VII edycji konkursu Piórko

W VII edycji konkursu Piórko zwyciężyły Justyna Woźniak (tekst) i Aleksandra Badura (ilustracje) z książką „Fabryka marzeń”. Każda z laureatek konkursu otrzymała Nagrodę Biedronki za książkę dla dzieci w wysokości 100 tys. zł, a książka ich wspólnego autorstwa od 30 września jest dostępna na półkach wszystkich sklepów sieci Biedronka.

Premierze książki po raz pierwszy w historii sieci towarzyszy Tydzień Głośnego Czytania – przez 7 dni podczas zakupów będzie można usłyszeć fragmenty nagrodzonej książki w interpretacji znanych i lubianych głosów: Beaty Tadli oraz Wiktora Zborowskiego.

Justyna Woźniak jest studentką prawa, mamą sześcioletniego Jasia i czteroletniej Joasi. Dopełniające opowieść urokliwe ilustracje stworzyła Aleksandra Badura, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na co dzień zajmująca się projektowaniem graficznym dla firm. Obie twórczynie zadebiutowały w rolach współtwórczyń książki.

W ramach sześciu edycji konkursu sprzedanych zostało już ponad 340 tys. egzemplarzy książek. Do tegorocznej, 7. edycji konkursu, zgłosiło się ponad 5 tys. początkujących pisarzy i ponad 4,5 tys. ilustratorów i ilustratorek.

W kapitule nagrody w kategorii Tekst zasiedli: Agnieszka Karp-Szymańska, Jarosław Gugała, Renata Piątkowska, Rafał Witek oraz Wiktor Zborowski. Najlepszą pracę w kategorii Ilustracje wytypowało jury w składzie: Katarzyna Nowowiejska, Edgar Bąk, Emilia Dziubak, Aleksandra Krzanowska, Elżbieta Śmietanka-Combik. W obu komisjach zasiadł także przedstawiciel sieci Biedronka Arkadiusz Mierzwa.

Opiekę redakcyjną i wydawniczą nad projektem sprawuje Wydawnictwo Zielona Sowa.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]