Aktualności

17.08.2020

Powstanie film na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza „Wyrwa”

Powstanie film na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza „Wyrwa” - poinformowało Wydawnictwo Marginesy. Obraz wyreżyseruje Bartosz Konopka, twórca nominowanego w 2010 roku do Oscara „Królika po berlińsku”. Za scenariusz odpowiadać będzie Piotr Szymanek, współtwórca serialu „Wataha”.

Jak poinformowało Wydawnictwo Marginesy na swoim profilu na Facebooku, „projekt trafił do Domu Produkcyjnego Wiernik PRO i jest na etapie developmentu”.

„Opracowanie scenariusza powierzono Piotrowi Szymankowi, m.in. współtwórcy serialu »Wataha«, nagrodzonego Złotym Orłem za Najlepszy Serial Fabularny w latach 2107 i 2019. Reżyserią zajmie się Bartosz Konopka, współautor międzynarodowego hitu Netflixa - »W głębi lasu« na podstawie prozy Harlana Cobena i twórca nominowanego do Oscara filmu »Królik po berlińsku« (2009)” - czytamy.

„Wyrwa” to opowieść o mężczyznach, którzy kochali tę samą kobietę i którzy będą musieli zmierzyć się z tajemnicą jej śmierci. O poczuciu straty i głuchej rozpaczy zmieniającej się w gniew, który szuka ujścia. To także historia o splątanych uczuciach, o trudnej przyjaźni i o konsekwencjach życiowych błędów. I o tym, że można niewiele wiedzieć o kimś, z kim mieszka się pod jednym dachem.

Thriller psychologiczny Wojciecha Chmielarza, jednego z najpopularniejszych dziś polskich pisarzy, autora zekranizowanego przez Canal+ „Żmijowiska”, ukazał się 6 maja nakładem Wydawnictwa Marginesy.

źródło: PAP, Daria Porycka

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna