Aktualności

25.02.2020

Powstaje biblioteka w Przysietnicy

Prace przy budowie biblioteki w Przysietnicy idą pełną parą. Inwestycja ma kosztować 2,5 miliona złotych i realizowana jest w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020, będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Budowa Powiatowej i Miejsko–Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu filii w Przysietnicy wraz z infrastrukturą techniczną zostanie dofinansowana na niespełna 1,8 miliona złotych. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki.

– To nie tylko czytelnia i wypożyczalnia – podkreśla zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki. – Chodzi również o pewnego rodzaju spotkania, o życie kulturalne i towarzyskie. Te biblioteki u nas działają i są w nich ludzie, którzy potrafią wokół siebie zbierać całkiem spore grono. Takie miejsce potrzebne było w Starym Sączu, ale świetnie funkcjonuje w Gołkowicach, Barcicach i nie mam wątpliwości, że podobnie będzie też w Przysietnicy.

Będzie to już czwarta biblioteka w Gminie Stary Sącz wybudowana bądź przebudowana w ramach programu Infrastruktura Bibliotek. W 2018 Gmina Stary Sącz oddała do użytku główną siedzibę przy ul. Mickiewicza 33 (koszt 3,7 mln zł), w 2015 filię w Gołkowicach ( koszt 2,5 mln zł), a w 2012 filię Barcicach (koszt 1,4 mln zł). Wszystkie z dofinansowaniem z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura Bibliotek.

[źródło: starosadeckie.info]