Aktualności

fot. Instytut Książki
11.04.2024

Polskie autorki na wystawie „The Unpublished Picturebook Showcase” na Targach w Bolonii

Podczas Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii można oglądać wystawę „The Unpublished Picturebook Showcase”. Prezentuje ona książki obrazkowe wybrane do zeszłorocznej edycji projektu. Są wśród nich dwie propozycje polskich autorek – „Mój książę” Dominiki Czerniak-Chojnackiej oraz „Dear Mountain” Ady Augustyniak.

Organizatorzy „The Unpublished Picturebook Showcase” już od 2019 roku zachęcają autorów picturebooków do nadsyłania swoich niepublikowanych dotąd książek, po czym wybierają najlepsze i prezentują je wydawnictwom z całego świata – za pomocą platformy internetowej i wystawy. Prace zakwalifikowane do projektu wybiera składające się z kilkudziesięciu ekspertów międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą m.in. Dorota Harwich z wydawnictwa Format, Jadwiga Jędryas z wydawnictwa Dwie Siostry i Magdalena Kłos-Podsiadło z wydawnictwa Wytwórnia.

W tym roku na wystawie „The Unpublished Picturebook Showcase” odbywającej się podczas Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii można oglądać książki biorące udział w zeszłorocznej edycji projektu. Propozycje książek do tegorocznej edycji „The Unpublished Picturebook Showcase” można zgłaszać do 3 lipca.

Organizatorem „The Unpublished Picturebook Showcase” jest dPictus – międzynarodowa społeczność wydawców i agentów zajmujących się książką obrazkową i zarazem platforma internetowa prezentująca najciekawsze prace.

RP/IK