Aktualności

fot. IK
29.04.2018

Polska ilustracja dziecięca w Abu Dhabi

Polska ilustracja dziecięca od wielu lat cieszy się międzynarodowym uznaniem i popularnością, o czym świadczą liczne nagrody dla polskich ilustratorów i przekłady polskich książek dla najmłodszych na inne języki.

Nierzadko mówi się, że polska ilustracja jest naszym "towarem eksportowym", którym chcieliśmy podzielić się także z arabską publicznością w ramach trwających właśnie Międzynarodowych Targów Książki w Abu Dhabi, na których w tym roku Polska występuje w charakterze gościa honorowego.

Marianna Oklejak zabrała dzieci w świat polskiego folkloru przepięknie zilustrowanego w jej książkach "Cuda wianki" i "Cuda-niewidy". Na warsztatach ilustratorka wykonała z dziećmi papierowe wycinki nawiązujące do polskiej sztuki ludowej.

Wokół książki "Psikusy" zostały przeprowadzone warsztaty Marty Ignerskiej, która pokazywała dzieciom różnorodność psich osobowości i inspirowała do stworzenia własnych kolaży.

Dla wszystkich osób biorących udział w warsztatach przygotowaliśmy prezenty nawiązujące do twórczości zaproszonych ilustratorek.

Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców, a my mamy wielką nadzieję, że tłumaczenia polskich książki z wyjątkowymi ilustracjami naszych artystów już niebawem znajdą się w ich domowych biblioteczkach.