Aktualności

23.07.2021

Plener Literacki w Gdyni 13 sierpnia

W dniach 13-15 sierpnia na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni odbywać się będzie letni Plener Literacki. W ramach imprezy spotkania z autorami, warsztaty i zajęcia literackie dla dzieci. Wybór książek w okazyjnych cenach zaprezentuje ponad 60 wydawców.

Plener Literacki w Gdyni to spotkanie czytelnika z książką, jej autorem i wydawcą, wydarzenie o charakterze otwartym, łączące kiermasz książek z atrakcyjnym programem. W ramach Pleneru odbędą się spotkania ze znanymi i lubianymi autorami, także warsztaty i zajęcia literackie dla dzieci, a ponad 60 wydawców zaproponuje szeroki wybór książek w okazyjnych cenach. Polecamy urozmaicony program i ofertę wydawniczą Pleneru, zarówno miłośnikom literatury w każdym wieku, jak i osobom sięgającym po książki sporadycznie. Wstęp na Plener jest wolny.

Wśród znakomitych autorów – gości Pleneru, których w tym roku można będzie spotkać na najbardziej popularnym deptaku Gdyni – Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego, a w sobotę i niedzielę także w Muszli Koncertowej są m.in. prof. Jerzy Bralczyk, Eustachy Rylski, Roma Ligocka, Grzegorz Piątek, Natalia Fiedorczuk, Nina Majewska-Brown (premiera), Katarzyna Tubylewicz, Iza Klementowska (premiera), Ula Ryciak, Michał Cichy, Vincent V. Severski, Robert Małecki, Małgorzata Oliwia Sobczak, Gabriela Jatkowska i Karolina Głogowska, Bartosz T. Wieliński, Małgorzata Starosta, Paulina Płatkowska, Mirosław M. Bujko, Iwona Kienzler, Barbara Kosmowska, Marcin Szczygielski, Małgorzata Warda, Monika Milewska, Rafał Jankowski, Karolina Grabarczyk i Nika Jaworowska-Duchlińska.

Organizatorami Pleneru są Miasto Gdynia i Fundacja Historia i Kultura. 

Więcej pod adresem: http://historiaikultura.pl/plener-literacki-w-gdyni/