Aktualności

plakat wydarzenia
28.09.2023

Pisarze Wacław Holewiński i Wojciech Chmielewski oraz ilustratorka Grażyna Rigall gośćmi 28. Międzynarodowego Festiwalu Książki w Budapeszcie

Dziś rozpoczyna się w Budapeszcie 28. Międzynarodowy Festiwal Książki. Instytut Książki wraz z Instytutem Polskim w Budapeszcie zorganizował polskie stoisko narodowe i przygotował program spotkań z pisarzami i współtwórcami książek.

W sobotę o godz. 15:00 odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci, które poprowadzi znakomita graficzka i ilustratorka książek dla dzieci Grażyna Rigall. Niedawno na Węgrzech ukazał się ilustrowana przez artystkę książka „Łopianowe pole” Katarzyny Ryrych w tłumaczeniu Patrícii Pászt i Dániela Borzona (węg. tytuł „A Bojtorjánmező lakói”, wyd. Móra Könyvkiadó). Miejsce: Millenáris, budynek D, Zsibongó – 1024 Budapest, Kis Rókus u. 16-20.

W niedzielę o godz. 17:00 wystąpią przed węgierską publicznością pisarze Wacław Holewiński i Wojciech Chmielewski. Pierwszy z nich ma już jedną powieść w języku węgierskim - „Droga do Putté” (weg. tytuł „A Puttéba vezető út” wydana została w przekładzie Erzsébet Szenyán przez wydawnictwo Széphalom Könyvműhely). Spotkanie poprowadzi Áron Zöldy, a fragmenty najnowszych książek obydwu autorów przeczyta aktor Gábor Róbert. Miejsce: Millenáris / Európa Pont, Társalgó – 1024 Budapest, Lövőház u. 35.

Polski program w języku węgierskim dostępny jest na poniższych stronach:

https://instytutpolski.pl/budapest/2023/09/25/a-bojtorjanmezo-lakoi-illusztracios-workshop-gyerekeknek/

https://instytutpolski.pl/budapest/2023/09/25/lengyel-szerzok-a-budapesti-nemzetkozi-konyvfesztivalon-waclaw-holewinski-es-wojciech-chmielewski/

Folder w języku węgierskim można znaleźć poniżej.

Pliki do pobrania