Aktualności

30.10.2018

Piotr Karski w Newcastle. Wystawa „What Can You See Deep in the Sea?”

W sobotę  27 października  w National Centre For Children's Books „Seven Stories” w Newcastle upon Tyne została otwarta wystawa Piotra Karskiego zatytułowana „What Can You See Deep in the Sea?”. Na wystawie zaprezentowane zostały trójwymiarowe obiekty, które powstały na podstawie prac  wykonanych przez dzieci w trakcie warsztatów poświęconych książce W morze, prowadzonych przez dwa ostatnie tygodnie przez Piotra Karskiego w Seven Stories.

Podczas warsztatów dzieci budowały z używanych kartonów łódź podwodną, w której razem z ilustratorem udały się na podwodną wyprawę. W czasie eksploracji morskich głębin spotkały wieloryby, ośmiornice i innych mieszkańców oceanu, a następnie sporządzały ich portrety. Te z kolei posłużyły autorowi do przygotowania szkiców obiektów, które ostatecznie wypełniły wnętrze studia. Po warsztatach mama jednego z uczestników powiedziała: To były najlepiej wydane 3 funty ever! O warsztatach Piotra Karskiego można poczytać na blogu Seven Stories.

Wkrótce pokażemy więcej zdjęć i krótki film poświęcony wydarzeniom, a już dziś zapraszamy do naszej galerii.

Wystawa i warsztaty zostały przygotowane we współpracy Instytutu Książki z National Centre For Children's Books „Seven Stories” oraz British Council. Projekt jest jednym z ostatnich wydarzeń realizowanych w ramach trzyletniego programu promocji Market Focus: Poland na The London Book Fair 2017.