Aktualności

fot. Urząd Miasta Czechowice-Dziedzice
30.07.2018

Pierwsza kondygnacja Miejskiej Biblioteki w Czechowicach-Dziedzicach już gotowa

Postępują prace na budowie nowego gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach. Gotowa jest już pierwsza kondygnacja. Trwają roboty przy budowie drugiej kondygnacji i klatek schodowych. MBP otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 milionów złotych w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki.

Nowa siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach powstaje przy ulicy Paderewskiego. Budynek o powierzchni około dwóch tysięcy metrów kwadratowy został zaprojektowany w formie zwartej, prostopadłościennej bryły. Elewacje frontowe budynku – północna i wschodnia – ukształtowane zostały w formie kolumnady z cofniętą ścianą elewacji, tworząc w ten sposób dwukondygnacyjne, zadaszone podcienia.

Budowa będzie kosztowała niespełna 9 milionów złotych. Obiekt ma być gotowy do 30 kwietnia 2020 roku. Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach uzyskała dofinansowanie zadania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020, który jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Kwota dofinansowania to 2 miliony złotych, czyli maksymalna wysokość środków, o które mogły wnioskować startujące w konkursie biblioteki.