Aktualności

fot. IK
11.07.2019

Otwarcie wyremontowanej i przebudowanej filii Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo w Bieszkowicach [relacja i zdjęcia]

W Bieszkowicach otwarto dziś przebudowaną i wyremontowaną filię Biblioteki i Centrum Kultury Wejherowo. Remont dofinansowano na kwotę 825 000 złotych w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki.

Gości przywitała dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury Wejherowo Natasza Sobczak, która podkreśliła w swojej przemowie rolę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Po niej głos zabrał wójt gminy Wejherowo Henryk Skwarło. Wójt zwrócił uwagę na to, że obiekt po latach niebytu znów będzie pełnił ważną rolę w gminie Wejherowo i w samych Bieszkowicach:

Historia tego obiektu sięga roku 1887, kiedy otwarto tu szkołę. Mam nadzieję, że dziś będzie to prawdziwe miejsce integracji i kultury.

Dyrektor Natasza Sobczak oprowadziła następnie gości po wyremontowanym obiekcie.

W ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek dofinansowano także remont innej biblioteki w gminie Wejherowo – w Bolszewie.

Z ramienia Instytutu Książki na uroczystości gościli redaktor instytutowej strony Krzysztof Cieślik, który odczytał list gratulacyjny dyrektora Instytutu Dariusza Jaworskiego, i pracujący przy dedykowanym bibliotekom programie MAK+ Daniel Bednarz.