Aktualności

31.12.2020

Otwarcie rozbudowanej i zmodernizowanej siedziby Gminnej Biblioteki w Przechlewie [relacja i zdjęcia]

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 23 grudnia, otwarto rozbudowaną i zmodernizowaną Gminną Bibliotekę i Centrum Kultury w Przechlewie. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane na 2 000 000 zł w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 2 "Infrastruktura Bibliotek 2016-2020". Operatorem priorytetu jest Instytut Książki.

Gości powitała dyrektor GBiCK Elżbieta Baran. Gminę reprezentował wójt Krzysztof Michałowski oraz przewodniczący Rady Gminy, Leszek Łozowicki. Gościem honorowym był Mariusz Łuczyk – Wicewojewoda Pomorski.

Trudno przecenić rolę Gminnej Biblioteki i Centrum Kultury dla tutejszych mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych, którym w obecnym kształcie – dzięki Kącikowi malucha – zapewni ona pełny, kompleksowy dostęp nie tylko do literatury, ale i kultury. Zmodernizowany obiekt z pewnością przyciągnie też nowych czytelników, co szczególnie ważne w epoce cyfrowej. Ważnym jego elementem stanie się z pewnością czytelnia regionalna, która troszczyć się będzie o gromadzenie regionaliów i upowszechnianie tradycji regionu.