Aktualności

21.08.2020

Ósmy Big Book Festival już za tydzień

Tegoroczny Big Book Festival potrwa trzy dni – od piątku 28 sierpnia do niedzieli 30 sierpnia. W programie spotkania z pisarzami z Polski i z zagranicy, dyskusje, spektakle, performansy. W sumie 35 wydarzeń do zobaczenia na miejscu i online.

W programie m.in. spotkania z 10 pisarkami i pisarzami ze świata, autorami 10 gorących polskich premier wydawniczych, okołoliterackie rozmowy na poruszające tematy, czytanie fragmentów książek wyróżnionych Nagrodą Literacką m.st. Warszawy.

W czasie festiwalu działać będzie Duży Targ Księgarni Społecznej (dostępne na nim książki Fundacja „Kultura nie boli” otrzymuje jako darowiznę od pisarzy, dziennikarzy, redaktorów, aktorów, a także wielu czułych darczyńców, którzy chcą swym przeczytanym książkom dać nowy dom) oraz Studio festiwalowe.

Hasłem tegorocznej edycji Big Book Festival jest CZYSTA MIŁOŚĆ # PURE LOVE.

– Mówi się, że prawdziwa miłość nie zna granic i pokona wszystko. Kochamy czytać, dlatego tegoroczny Big Book Festival organizujemy w dwóch wymiarach, dając możliwość uczestniczenia w wydarzeniach on-line także czytelnikom spoza Warszawy i Polski – mówią Anna Król i Paulina Wilk z Fundacji „Kultura nie boli“, współtwórczynie festiwalu.

Z 35 festiwalowych wydarzeń aż 28 będzie można także oglądać na żywo w transmisji na stronie www.bigbookfestival.pl oraz na kanale YouTube Big Book Festival.

Big Book Festival 2020 odbywać się będzie na Starym Mokotowie w Warszawie, w trzech lokalizacjach: Big Book Cafe, centrum edukacji literackiej przy Dąbrowskiego 81, Centrum Łowicka przy Łowickiej 21 oraz Domu i Muzeum Władysława Broniewskiego przy Dąbrowskiego 51. Wstęp na wydarzenia jest wolny. Ze względu na przepisy sanitarne liczba miejsc na wydarzeniach jest ograniczona.

Pełny program Big Book Festival 2020 i opis wydarzeń na stronie https://bigbookfestival.pl