Aktualności

04.11.2022

Organizatorzy serbskiego Międzynarodowego Konkursu Komiksowego czekają na zgłoszenia

Dziecięce Centrum Kultury w Belgradzie zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w organizowanym przez siebie Międzynarodowym Konkursie na Pasek Komiksowy. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku 5-18 lat, podzielonych na cztery kategorie wiekowe.

Organizatorzy zapewniają młodym twórcom dużą dowolność jeśli chodzi o zgłaszane prace – nie narzucają ani żadnego tematu, ani nawet formy (w konkursie mogą wziąć udział prace wykonane w dowolnej technice). Pewne ograniczenie nakłada właściwie tylko sam gatunek, ponieważ paski komiksowe z reguły są zabawne. Organizatorzy zastrzegają jedynie, że nadesłane prace nie powinny być obramowane, a ich format nie może przekraczać wymiarów 420 mm na 297 mm. Co oczywiste, nadesłane na konkurs paski powinny być autorskie i wykonane bez pomocy osób dorosłych.

Prace konkursowe mogą zgłaszać osoby indywidualne, szkoły i instytucje kulturalne z całego świata. Data nadsyłania zgłoszeń upływa 18 listopada 2022 roku.

Zgłaszane do konkursu komiksy najpierw powinny zostać zeskanowane w rozdzielczości 300 DPI i wysłane na adres mailowy stripkais@dkcb.rs, a następnie dodatkowo przesłane w formie fizycznej na adres: Dečji kulturni centar Beograd, Takovska 8, 11000 Beograd, Serbia. Organizatorzy zastrzegają, że prace nie będą zwracane.

Formularz zgłoszeniowy dla osób chcących wziąć udział w konkursie znajduje się TUTAJ.