Aktualności

10.03.2021

Opowiadania Mrożka od soboty w „Salonie poezji online” Teatru Polskiego w Warszawie

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia pierwszej części „Salonu poezji online” z opowiadaniami Sławomira Mrożka „Czekoladki dla Prezesa” – napisano na Facebooku Teatru Polskiego w Warszawie. Nagranie będzie dostępne na kanale YouTube Teatru od 13 marca.

Jak przypomniano, „Sławomir Mrożek w tomie opowiadań »Czekoladki dla prezesa« opisał perypetie członków Spółdzielni »Jasna Przyszłość« z Referentem, Księgowym, Magazynierem, Kasjerem, Radcą i oczywiście Prezesem na czele”.

„Słuchając skrzących się inteligentnym humorem opowiastek, i zaśmiewając się przy tym do łez, nie zapominajmy z kogo się śmiejemy…” - napisano. „Wszelkie podobieństwo bohaterów do prawdziwych postaci jest przypadkowe, a przytoczone sytuacje są fikcyjne, a nawet gdyby było inaczej – powstały w głowie Autora w latach sześćdziesiątych minionego wieku” - podkreślono w zapowiedzi „Salonu poezji online”.

Autorem scenariusza jest dyrektor artystyczny Teatru Janusz Majcherek.

Opowiadania Mrożka czytają aktorzy Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie: Marta Alaborska, Izabella Bukowska, Dorota Bzdyla, Anna Cieślak, Marta Dąbrowska, Katarzyna Skarżanka, Katarzyna Strączek, Joanna Trzepiecińska, Tomasz Błasiak, Marcin Bubółka, Wojciech Czerwiński, Tomasz Drabek, Paweł Krucz, Szymon Kuśmider, Dominik Łoś i Maksymilian Rogacki.

Sprzedaż biletów online (w cenie 3 zł) trwa do 14 marca pod tym adresem.

Nagranie dostępne będzie na kanale YouTube przez 24 godziny od 13 marca od godz. 20.

źródło: PAP, Grzegorz Janikowski

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna