Aktualności

09.06.2023

Ogłoszono program tegorocznych Imienin Jana Kochanowskiego

Tegoroczne Imieniny Jana Kochanowskiego odbędą się 24 czerwca w Ogrodzie Krasińskich w Warszawie. To literacki piknik od lat organizowany przez Bibliotekę Narodową.

W tym roku bohaterem wydarzenia będzie Aleksander Fredro – niekwestionowany mistrz komedii i jeden z najczęściej wystawianych polskich dramatopisarzy. Jego postać stanie się pretekstem do zacieśniania więzi pomiędzy światami literatury i teatru. Podczas pikniku odbędą się rozmowy pisarkami i pisarzami, dotyczące teatralnych adaptacji ich prozy, a także z dramatopisarzami i reżyserami o kulisach ich pracy i kondycji współczesnego dramatu w Polsce. 

W programie imprezy nie zabraknie stałych punktów programu, jak na przykład meczu poetyckiego czy spektaklu Teatru Improwizowanego Klancyk, który w tym roku weźmie na warsztat Zemstę. Pieśń świętojańska o Sobótce Jana Kochanowskiego zabrzmi w interpretacji Agaty Zubel, Adama Bałdycha i Huberta Zemlera, a cały dzień spotkań, dyskusji i warsztatów zakończy dansing z Małą Orkiestrą Dansingową Noama Zylberberga. Nie zabraknie też wydarzeń dla najmłodszych czytelników.

Jak co roku, podczas pikniku będzie także można zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu polskich wydawnictw, skorzystać ze strefy gastronomicznej i odpocząć w cieniu drzew. 

Szczegółowy program Imienin Jana Kochanowskiego jest dostępny TUTAJ.