Aktualności

grafika informacyjna
16.05.2024

Oferty współpracy związane z programem „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” – komunikat Instytutu Książki

Instytut Książki informuje, że nie współpracuje z żadną z firm zewnętrznych oferujących bibliotekom możliwość współpracy przy programie „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Jakiekolwiek oferty, które wpływają do bibliotek w tym zakresie nie są powiązane z IK oraz nie są rekomendowane przez IK.

Złożenie wniosku do programu nie opiera się na konieczności nawiązania współpracy z żadną z firm oferujących sprzęt komputerowy. Wniosek wypełnia się samodzielnie, potrzebne w nim informacje nie wymagają posiadania specjalistycznej wiedzy ani korzystania ze wsparcia firm komputerowych czy doradczych. Można również zakupić sprzęt od kilku dostawców – warto przed złożeniem wniosku zapoznać się z ofertami różnych sprzedawców (np. korzystając z ofert sklepów internetowych czy lokalnych sprzedawców z Państwa terenu).

Korzystanie z gotowych ofert współpracy w żaden sposób nie przyczyni się do skuteczności złożenia wniosku. Wybór konkretnych sprzętów, ich liczba bądź ich zadeklarowane ceny nie podlegają ocenie.

Zachęcamy biblioteki zainteresowane programem do samodzielnego wypełniania wniosków, zespół IK służy Państwu pomocą przy jakichkolwiek trudnościach z przygotowaniem i wysyłką wniosku.

Na wnioski czekamy jeszcze do 20 maja br.