Aktualności

OFF Festival to nie tylko różnorodna, specjalnie wyselekcjonowana muzyka z całego świata, to także inne atrakcje kulturalne. Jak co roku na OFF Festivalu nie może zabraknąć Kawiarni Literackiej – będzie w niej miejsce na rozmowy o poezji i prozie, o feministkach z dalekiego świata i dziewczynach z wielkiej płyty, na spotkania z młodymi gniewnymi i z Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Kawiarnia Literacka powstała we współpracy z Narodowym Centrum Kultury oraz Instytutem Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
W Kawiarni Literackiej będzie też działała prowadzona przez NCK księgarnia, w której będą dostępne książki autorów, goszczących na naszych spotkaniach, a także publikacje własne NCK.
Dodatkowo w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Instytut Książki zapewni wszystkim chętnym darmowy dostęp do książek, w uruchomionej w Miasteczku Festiwalowym specjalnej bibliotece działającej od 6 do 9 sierpnia.
Program Kawiarni Literackiej:
piątek:
16:05 Spotkanie wokół premiery książki Rajza po Kato
17:45 Kultura z urzędu. Spotkanie z Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzatą Omilanowską
19:35 Piosenki czy wiersze: Pablopavo, Sampler Orchestra (duet producencki w składzie Staszek Koźlik i Paweł Moszyński).
21:45 „Tajny detektyw” w godzinie duchów. Rozmowa o zbrodniach sprzed lat -
Jacek Dehnel, Basia Klicka, Małgorzata Tekiel
sobota:
16:05 Psychodelia ze Śląska: Weronika Murek
17:45 Walka stulecia: Czubaj vs Żulczyk
19:35 Nowe ścieżki reportażu: Magdalena Grzebałkowska i Andrzej Muszyński
21:45 Dyskusja: „Burleska – feminizm czy mizoginia”. Udział wezmą: Paula The Swedish Housewife (USA), Fancy Chance (GB), Sylvie Bovary (IT), Betty Q (PL)
niedziela:
16:05 Spotkanie z Robertem Koniecznym, prow. Anna Dudzińska
17:45 Dziewczyny z wielkiej płyty i okolic: Sylwia Chutnik, Dominika Słowik
19:35 GOŚĆ SPECJALNY
21:45 W stronę Orientu. W poszukiwaniu Bronisława Grąbczewskiego: Max Cegielski i Mikołaj Długosz
Spotkania w Kawiarni Literackiej poprowadzą:
Szymon Kloska - pracuje w Instytucie Książki. O książkach opowiada w radiach i telewizjach, czasami pisuje w prasie drukowanej i innej. Współorganizator Festiwalu Literatury dla Dzieci.
Michał Nogaś - dziennikarz Programu 3 Polskiego Radia, prowadzący audycje poświęcone książkom: „Z najwyższej półki” oraz „Trójkowy Znak Jakości”, a także wtorkowe wydania „Do południa”, w których prezentuje nowości literackie.
Wszystko w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.