Aktualności

11.04.2018

O stuleciu Niepodległości na The London Book Fair

Przypominamy, że jeszcze dziś w ramach „polskich wydarzeń” podczas targów The London Book Fair, o których informowalismy tutaj, odbędzie się spotkanie:

Jak opowiadać dzieciom o historii aby chciały jej słuchać?
Anna Skowrońska, Wydawnictwo Muchomor
The London Book Fair, Children’s Hub, środa 11 kwietnia, godz.
13.00
Olympia London, Hammersmith Road, Kensington, London, W14 8UX

https://bit.ly/2EwXYzN

11 listopada 1918 roku w miastach Europy biły dzwony ogłaszające koniec wojny. Sto lat później w tych samych miastach znów zabiją dzwony, przemaszerują wojskowe parady, zostaną otwarte wystawy upamiętniające tamte wydarzenia. Powstaną liczne książki, również te skierowane do dzieci. Jak mówić dzieciom o tamtych wydarzeniach? Czym przyciągnąć ich uwagę?  Jak oddać atmosferę i smak czasów, w których samochód lub telefon były absolutnym luksusem? Ważniejsze są daty czy może same wydarzenia i ich skutki? A wreszcie co może ilustracja w książce historycznej?

Anna Skowrońska od 16 lat prowadzi, wspólnie z Katarzyną Radziwiłł, wydawnictwo Muchomor, które specjalizuje  się w biografiach i książkach historycznych, promując publikacje z dobrym tekstem i ciekawą artystycznie grafiką. Jako jedna z pierwszych oficyn wydawniczych wprowadziła na polski rynek książki filozoficzne dla dzieci i młodzieży. Książki Muchomora otrzymują prestiżowe nagrody (Bologna Ragazzi Award, Książka Roku IBBY, Złote Jabłko BIB).

Anna Skowrońska jest także autorką książek historycznych dla dzieci:  Alfabet Niepodległości został napisany z okazji stulecia odzyskania niepodległości, a Alfabet Polski wydany w dwóch wersjach językowych: polskiej i litewskiej, opowiada o historii i kulturze Polski.

-----

Wczoraj miało miejsce spotkanie pt. Heroiczne czyny i kreatywne idee. O książkach historycznych na stulecie Niepodległości z udziałem Ewy Bolińskiej-Gostkowskiej z Wydawnictwa Znak. Szczegóły: https://bit.ly/2Ey9cUp.