Aktualności

21.10.2019

Nowy portal literacko-podróżniczy „Książki na drogę”

Stowarzyszenie Dziki Bez uruchomiło nowy portal literacko-podróżniczy „Książki na drogę”, który ma za zadanie łączyć geograficzne miejsca z książkami.

„Portal »Książki na drogę« to pomysły zarówno na popołudniowe wycieczki jak i inspiracje do nietypowych dalekich wyprawy, a także nauka wrażliwości i lepszego postrzegania tego, co nas na co dzień otacza, w drodze do pracy czy szkoły. Użytkowników zachęcamy do dodawania na portalu kolejnych tytułów książek, w których odnaleźć można szeroki kontekst społeczny i historyczny miejsc. Przeszukaj naszą mapę książek, przeczytaj artykuły, dodaj swoje pomysły i pozwól innym wyruszyć śladami Twoich ulubionych książek. Zaczynamy od Polski” – piszą pomysłodawcy projektu i portalu.

Portal to inicjatywa Stowarzyszenia Dziki Bez. Powstało ono z potrzeby stworzenia przestrzeni do realizowania swoich pomysłów, wspólnego doskonalenia się, dzielenia wiedzą i doświadczeniem. Wbrew powszechnej tendencji do jak najszybszego określania się i specjalizowania się, chcemy pozwolić sobie na poszukiwanie i sprawdzanie nowych dróg. Dlatego też Dziki Bez, rośnie tam gdzie chce, czyli w różnych obszarach kultury, sztuki i nauki. Szukamy ciekawych historii, badamy zaniedbane obszary. Udało nam się zrobić 4. edycje Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej, Kolonie dla dorosłych, Raj na ziemi. Edukację poprzez reportaż. Wokół Nagrody im. Beaty Pawlak.

Szczegóły na www.ksiazkinadroge.pl