Aktualności

13.09.2022

Nowy nabór do Gdańskiego Funduszu Zakupu Wydawnictw do końca września

Do 30 września zgłaszać się mogą wydawcy literatury i muzyki oraz kameralne księgarnie, którzy prowadzą działalność w Gdańsku i tam odprowadzają podatki. Zgłaszać można literaturę piękną, poezję, literaturę dziecięcą i młodzieżową oraz tytuły z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, a także – płyty z muzyką.

Wnioski w ostatnim w tym roku naborze do Gdańskiego Funduszu Zakupu Wydawnictw przyjmowane są w systemie Witkac do 30 września. Potem wnioskodawcy mają pięć dni roboczych na dostarczenie potwierdzenia złożenia wniosku.

W naborze startować mogą osoby prowadzące księgarnię kameralną w Gdańsku, a także gdańscy wydawcy literatury i muzyki. Warunkiem pozytywnej oceny formalnej jest odprowadzanie podatków w Gdańsku. Komisja rozpatrując wnioski, bierze pod uwagę m.in. związek tytułów lub autorów z Gdańskiem oraz wartości artystyczne. W naborze przyjmowane są zarówno wydawnictwa książkowe, jak i muzyczne. Na złożenie wniosków na stronie Witkac w tym naborze oferenci mają czas do 30 września, a dostarczenie potwierdzenia złożenia wniosku (stacjonarnie lub ePUAP-em) powinno nastąpić do 7 października włącznie.

Szczegółowy regulamin dostępny jest tutaj.