Aktualności

09.10.2023

Nowy konkurs literacki na opowiadanie kryminalne

Do 2 stycznia chętni mogą wysyłać swoje opowiadania w ramach ogłoszonego po raz pierwszy konkursu literackiego „Kryminał do Poznania”. Akcja zgłoszonych utworów musi rozgrywać się w stolicy Wielkopolski – podał poznański magistrat.

W komunikacie wskazano, że pierwsza edycja konkursu ogłoszonego przez Wydawnictwo Miejskie Posnania odbędzie się pod hasłem „Śledztwo do wzięcia”.

Konkursowe utwory muszą być pracami własnymi uczestników, dotychczas niepublikowanymi i nienagradzanymi, napisanymi w języku polskim, bez udziału sztucznej inteligencji. „Objętość opowiadania powinna wynosić 20-40 tys. znaków (ze spacjami). Tematyka powinna być kryminalna, związana z hasłem konkursowym, a miejscem akcji musi być Poznań. Fabuła nie może zawierać drastycznych opisów związanych z przemocą fizyczną i psychiczną” – opisano w komunikacie.

Na nadesłanie opowiadań uczestnicy mają czas do 2 stycznia 2024 roku, a w konkursie może wziąć udział każda osoba posiadająca obywatelstwo polskie, która do 2 stycznia ukończy 18 lat. Zgodnie z zapowiedzią, rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej do 31 maja 2024 roku.

Dla najlepszych prac przygotowano trzy pieniężne nagrody główne w wysokości: 3 tys. zł za I miejsce, 2 tys. zł za II miejsce i 1 tys. zł za III miejsce. Dodatkowo utwory te zostaną wydane w publikacji pokonkursowej. Oprócz nagród głównych przygotowano również pięć wyróżnień w formie nagrody pieniężnej (w wysokości 500 zł na osobę) oraz prawa do umieszczenia utworu w publikacji pokonkursowej, a także do siedmiu dodatkowych, równorzędnych wyróżnień dodatkowych w formie włączenia opowiadania do publikacji pokonkursowej.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć TUTAJ

źródło: PAP, Szymon Kiepel

Udostępnianie informacji PAP – klauzula informacyjna