Aktualności

fot. Maciej Barwinek, Echo Dnia
18.10.2019

Niebawem otwarcie nowej siedziby BPMiG w Staszowie!

Już niedługo staszowscy czytelnicy, będą mogli przekroczyć próg nowej biblioteki. Wszystkie pomieszczenia są praktycznie gotowe i wyposażone w niezbędne akcesoria, a przeprowadzka ze starej siedziby trwa w najlepsze. Budowę dofinansowano na kwotę 1 702 168 złotych w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki.

Jak podaje "Echo dnia", prawdopodobnie pod koniec października, staszowianie skorzystają z nowej biblioteki przy ulicy Szkolnej. Stara placówka, która mieściła się w ratuszu nie była dostatecznie przystosowana do liczby pojawiających się tam czytelników.

Kolejnym problemem dawnej siedziby była mała przestrzeń magazynowa, a właściwie jej brak. W nowym budynku miejsca magazynowego będzie pod dostatkiem i wreszcie zniknie problem z przechowywaniem wszelkich zasobów. Wielką nowością będzie również wolny dostęp do książek, czytelnia letnia oraz mediateka. Środki na budowę w kwocie 1,7 miliona złotych pozyskano w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Infrastruktura Bibliotek 2016-2020", a prawie drugie tyle, bo 1,5 miliona złotych, dołożyła gmina Staszów.