Aktualności

15.05.2018

Nasze spotkania na Warszawskich Targach Książki

Serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniach organizowanych przez Instytut Książki podczas 9. Warszawskich Targów Książki.

"Mała książka - wielki człowiek", czyli o kampanii społecznej i wyprawkach czytelniczych Instytutu Książki

piątek 18 maja 2018 r.
godz. 17
sala Londyn C


Spotkanie będzie podsumowaniem projektu bookstartowego, który od grudnia 2017 na oddziałach położniczych w całej Polsce realizuje Instytut Książki oraz punktem wyjścia do kolejnego etapu projektu skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym. W dyskusji udział wezmą między innymi: prof. Grzegorz Leszczyński - literaturoznawca specjalizujący się w literaturze dla dzieci, Dariusz Jaworski - dyrektor Instytutu Książki, Ewelina Ewertowska - z Fundacji Metropolia Dzieci, Dorota Lipińska - Polska Sekcja IBBY.

Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka. Warsztaty dla najmłodszych.

niedziela, 20 maja 2018 r.
godz. 12:00
sala Londyn A

Każdy uczestnik warsztatów (bez względu na wiek) przygotuje własną spersonalizowaną książkę w formie leporello, czyli publikację stworzoną ze wstęgi kartonowego papieru, w postaci harmonijki.

Uczestnicy stworzą leporello inspirowane marzeniami, doświadczeniami, ulubionymi bajkami czy książkami, wykorzystując technikę kolażu i fotomontażu oraz różne materiały i tworzywa. Podczas zajęć dzieci wykonają zabawne, gazetowe postacie i wykreują świat wokół nich. Dodatkowo z wyciętych z gazet liter lub za pomocą pieczątek, stworzą zwroty, proste słowa lub bardziej skomplikowane zdania. Warsztaty poprowadzi Anna Kaszuba-Dębska - malarka, graficzka, ilustratorka, projektantka książek i reżyserka filmów animowanych.

Dla uczestników warsztatów przygotowaliśmy upominki!

Zapisy na warsztaty: k.humeniuk@instytutksiazki.pl